TFF ile Digiturk sözleşme imzaladı

TFF_Dijitürk_Sözleşmesi
TFF_Dijitürk_Sözleşmesi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig ve TFF 1’inci Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN Media Group ile 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalandığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, beIN Media Group, 2020-2021 sezonuna ilişkin anlaşılan ilk taksit tutarını TFF’ye yatırdı. TFF’nin kulüplerin hakedişlerini yarın itibarıyla hesaplarına yatıracağı ifade edildi.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP arasında 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalanmıştır.

17 Kasım’daki mutabakat anlaşmasının ardından yapılan görüşmeler sonucunda, devam etmekte olan 2020-2021 sezonuna ilişkin anlaşılan ilk taksit tutarı Federasyonumuza bugün ödenmiş olup, kulüplerimizin hakedişleri yarın itibarı ile hesaplarına yatırılacaktır.

İş ortağımız Digiturk ile yapılan görüşme sürecine katkı sağlayan ve desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’e, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Sepil, 1’inci Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Sayın Murat Sancak, 2’nci ve 3’üncü Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can ve tüm kulüp başkanlarımıza, Covid-19 salgının etkileri nedeniyle olağanüstü dönemden geçtiğimiz günlerde gösterdikleri sabır ve iş birlikleri için teşekkür ediyoruz.

Türk futboluna uzun yıllardır kaynak aktaran Digiturk ile imzalanan sözleşmenin futbolumuz ve kulüplerimiz için hayırlı olmasını diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*