Milli Kayakçı Sıla Kara’ya Slovenya’dan Özel Ödül

Milli_Kayakçı_Sıla_Karaya_Slovenyadan_Özel_Ödül
Milli_Kayakçı_Sıla_Karaya_Slovenyadan_Özel_Ödül

Slovenya Büyükelçiliği’nde düzenlenen törene; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli kayakçı Sıla Kara, Slovenya’nın Ankara Büyükelçisi Primoz Seligo, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto katıldı.

Slovenya’da telesiyejden düşmekte olan bir çocuğu kurtararak ülkede kahraman ilan edilen milli kayakçı Sıla Kara’ya bugün Slovenya Cumhuriyeti Polisi Özveri Madalyası verildi.

MİLLİ KAYAKÇI SILA KARA: TÜRK SPORCULARI OLARAK BU HOŞGÖRÜ İLE YETİŞTİRİLDİK

Milli Kayakçı Sıla Kara ise insanlık adına her platformda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını vurgulayarak, “Her insan yaşadığı sürede topluma ve insanlığa hizmet etmekle mükelleftir. Biz de Türk sporcuları olarak aldığımız eğitim ve sportif disiplinin yanında bu hoşgörü ile yetiştirildik. Şeyh Edebalinin dediği gibi ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın.’ Bizler de sporun yanı sıra insanlık adına her platformda elimizden gelenin en iyisi yapmak için buradayız. Sizler de bugün bizi buraya davet ederek bizi yaşattınız. Umarım ki tüm dünya insanlarını, tüm dünya insanlarını yaşatmak ve toplumsal barışı kurmak üzere gayret ederler” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*